Valoarea punctului în ambulatoriu crește la 6,5 lei, anunță ministrul Sănătății. Măsura va fi aplicată de la 1 ianuarie


Valoarea punctului în ambulatoriu va crește la 6,5 lei de la 1 ianuarie 2026, a anunțat, marți seară, ministrul Sănătății, Alexandru Rogobete, adăugând că ambulatoriul „nu este o anexă a sistemului de sănătate”, ci „structura care susţine prevenţia”.

Ministrul Sănătății Alexandru Rogobete FOTO gov.ro

„Sănătatea se construieşte prin decizii asumate, prin decizii echilibrate şi prin mǎsuri…



Citeşte mai mult

By admin

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *