Lumea ar trebui
să fie pregătită să răspundă la un focar de boală cu un „potențial chiar mai
mortal“ decât COVID-19, a avertizat șeful Organizației Mondiale a Sănătății
(OMS), Tedros Adhanom Ghebreyesus, care a precizat că, dacă coronavirusul nu
mai este o urgență sanitară globală, asta nu înseamnă că amenințarea la adresa
sănătății a luat sfârșit.
Avertismentul OMS privind o nouă pandemie / Foto:…
