Prof.dr. Bogdan Timar, medic primar de diabet, nutriție
și boli metabolice, rectorul UMF „Victor Babeș” Timișoara, a explicat într-un interviu
pentru „Adevărul” că în
România, dar și la nivel mondial, prevalența diabetului zaharat de tip 2 va
continua să crească și, totodată, în ce constă prevenția acestei boli cronice.
Foto: Arhivă
Adevărul:
Ce prevalență are diabetul zaharat de tip 2 în România?…
