Președintele României a transmis, marți, 4 iulie, un mesaj Statelor Unite ale Americii cu ocazia Zilei Independenței. Iohannis a transmis că recunoștința României se îndreaptă către trupele americane aflate pe teritoriul țării.
Klaus Iohannis, președintele României FOTO: Presidency
„La mulţi ani prietenilor şi aliaţilor noştri americani de Ziua Independenţei! Prietenia noastră de lungă durată este…
