Președintele Senatului a participat la inaugurarea podului peste Dunăre, ocazie cu care a afirmat că îndeplinirea obiectivului reprezintă un „motiv de mândrie națională”. Ciucă a subliniat că podul este cel mai important proiect românesc de infrastructură de după 1989.
Nicolae Ciucă, președintele Senatului FOTO: GOV
„Avem, astăzi, şansa să păşim pe cel mai mare pod suspendat din România şi al treilea…
