Un nou scandal alimentar zguduie piața cărnii din România. Puiul vopsit încaieră autoritățile


Preşedintele Autorităţii Naţionale pentru Protecţia Consumatorilor, Horia Constantinescu, anunța ieri dimineață că sunt producători în România care vopsesc carnea de pui „pentru a o face să pară mai bună”, avertizând că ne confruntăm cu un „atentat serios la siguranţa fiecăruia dintre noi”. În replică, directorul executiv al ANSVSA, Mihai Ponea, îl acuză pe președintele ANPC că induce consumatorii în…



Citeşte mai mult

By admin

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *