Ministerul Finanţelor a împrumutat joi 798 mil. lei de la bănci. Scadenţă în mai 2027


Ministerul Finanţelor a redeschis joi o emisiune de obligaţiuni tip benchmark, scadentă în mai 2027, şi a împrumutat de la bănci 798 mil. lei, faţă de valoarea de 400 mil. lei programată, la o dobândă anuală de 6,19%.

Ministerul Finanţelor a împrumutat joi 798 mil. lei de la bănci. Scadenţă în mai 2027



Citeşte mai mult

By admin

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *