Federaţia “Solidaritatea Sanitară” din România solicită „o reformă urgentă a sistemului de sănătate”, apreciind că situaţia de la Spitalul ”Sfântul Pantelimon” Bucureşti „tinde să scoată în evidenţă riscul existenţei unor erori sistemice şi inadecvarea modelului de malpraxis”.
Sindicatele cer o reformă a sistemului de sănătate. Sursa foto: arhivă
„Solicităm o reformă urgentă a sistemului…
