Spitalul „George Emil Palade” din Târgu Mureş va deveni primul spital SMART din România. În teorie, unitatea medicală face parte dintr-un proiect mai amplu, un proiect pilot pentru digitalizarea completă a sistemului de sănătate românesc. Decizia se regăsește într-un MEMORANDUM cu tema „Operaţionalizarea Spitalelor Complet Inteligente din România – Pilot pentru Digitalizarea Integrală a Sistemului de Sănătate”,…
