Premierul Ilie Bolojan a declarat, marţi seara, că începând din primăvara anului viitor în România ar urma să se vadă primele semne de stabilizare a situaţiei financiar-economice, urmând ca în a doua jumătate a anului să apară şi tendinţele de creştere a economiei, dacă Guvernul se va concentra în continuare pe problema reducerii cheltuielilor şi nu va mai trebui să crească taxe.
Nu mai trebuie să repetăm…
