Calificare! Echipa feminină a României, semifinalistă la Campionatul Mondial de tenis de masă de la Londra



Selecționata României s-a calificat vineri seara în semifinalele Campionatului Mondial de tenis de masă de la Londra din acest an, după ce a eliminat Franța, scor 3-1.

Reușita este cu atât mai semnificativă cu cât este prima medalie cucerită de tricolore după o pauză de 26 de ani, când au câștigat bronz la întrecerea care a avut loc Kuala Lumpur.

„Calificare! Echipa…



Citeşte mai mult

By admin

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *