Parlamentarii AUR „vor vota Guvernul Veștea pentru că George Simion le permite acest lucru”, susține rectorul SNSPA


Rectorul Școlii Naționale de Studii Politice și Administrative (SNSPA), Remus Pricopie, a transmis luni, 22 iunie, că parlamentarii AUR care votează Guvernul Veștea o vor face „pentru că George Simion le permite acest lucru.” Acesta adaugă că noul guvern va putea fi considerat unul „garantat de AUR, pentru că fără aceste voturi învestirea sa nu ar fi posibilă”.

Dan Dungaciu, George Simion și Petrișor Peiu/FOTO: Mediafax

Dan Dungaciu, George Simion și Petrișor Peiu/FOTO:…



Citeşte mai mult

By admin

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *