Ministrul interimar al Afacerilor Interne, Cătălin Predoiu, a explicat miercuri, 24 iunie, de ce a votat pentru învestirea Guvernului Veștea, deși poziția oficială a PNL era să nu participe la guvernare alături de PSD. El a afirmat că nu va contesta o eventuală decizie de excludere din partid.
Cătălin Predoiu/FOTO: Inquam photos/George Călin
