„Nu avem cum să rezolvăm noi problema”



Maia Sandu a spus că problema situației de la graniță este ridicată constant în dialogul cu Bucureștiul și că partea moldoveană încearcă să își îmbunătățească propriile proceduri.

„De fiecare dată se discută. Absolut de fiecare dată, cu ocazia fiecărei întâlniri se discută”, a declarat președinta Republicii Moldova.

Șefa statului de peste Prut a…



Citeşte mai mult

By admin

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *