Marile spitale, în pragul falimentului. Universitar și Floreasca sunt printre ele. Un spital din Târgu Cărbunești a anunțat închiderea


Situație dramatică în București! Cel puțin cinci spitale se află în pragul falimentului. Nu mai au bani pentru a plăti salariile angajaților, nu mai au bani pentru achizițiile de medicamente, iar unele sunt îngropate în datorii de zeci de milioane. Sistemul sanitar din România a intrat în moarte clinică și are nevoie urgentă de resuscitare. Și, cum de ce ne este mai frică, exact de acel lucru nu scăpăm, în țară…



Citeşte mai mult

By admin

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *