Situație dramatică în București! Cel puțin cinci spitale se află în pragul falimentului. Nu mai au bani pentru a plăti salariile angajaților, nu mai au bani pentru achizițiile de medicamente, iar unele sunt îngropate în datorii de zeci de milioane. Sistemul sanitar din România a intrat în moarte clinică și are nevoie urgentă de resuscitare. Și, cum de ce ne este mai frică, exact de acel lucru nu scăpăm, în țară…
