O măsură bună, prost implementată. Medicii din Iași se așteaptă la un număr record de pacienți, după ce a intrat în vigoare actul normativ aprobat de guvern prin care pacienții neasigurați, cu boli oncologice, beneficiază de la 1 iulie de de servicii gratuite de prevenție, diagnostic și tratament, la fel ca persoanele asigurate, conform unui act normativ aprobat de guvern. Și reprezentanții pacienților atrag atenția că…
