Ministrul Energiei, Sebastian Burduja a condus, vineri, un nou comandament energetic naţional, axat pe evaluarea preţurilor de pe piaţa de energie şi pe pregătirea unor soluţii pentru perioada următoare.
El afirmă că România a ajuns la un nivel record în privinţa depozitelor de gaze naturale – peste 96,7% din capacitatea de înmagazinare este deja atinsă, ceea ce ne oferă siguranţă pentru iarnă. …
