Fostul ministru de interne al Boliviei, deportat din SUA pentru corupție



Autoritățile americane l-au deportat miercuri seară pe Arturo Murillo, fost ministru de interne al Boliviei, după ce acesta a ispășit patru ani de închisoare în Florida pentru spălare de bani.

Murillo, în vârstă de 61 de ani, este așteptat să răspundă în fața justiției din Bolivia pentru acuzații ce variază de la import ilegal de armament până la crime împotriva umanității, legate de represiunea violentă a…



Citeşte mai mult

By admin

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *