Ofițeri SUA au fost prezenți în Belarus pentru a monitoriza exercițiile Zapad-2025



Exercițiile „Zapad-2025” au început vineri pe terenuri de antrenament din ambele țări, a doar două zile după ce Polonia a doborât drone rusești care i-au încălcat spațiul aerian.

Anunțul particpării ofițerilor americani a fost făcut de ministerul Apărării de la Minsk. În videoclipul publicat de minister, ofițeri americani dând mâna cu ministrul belarus al Apărării, Viktor Hrenin, care le-a spus că pot vizita…



Citeşte mai mult

By admin

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *