Premierul Marcel Ciolacu a declarat în prima ședință de guvern a cabinetului pe care îl conduce că membrii vor trebui să lucreze împreună, subliniind că actualul Executiv este al Românilor, urmând ca miniștrii să împartă atât reușitele, cât și eșecurile.
„Sunt conștient că așteptările tuturor sunt mari. Sunt aici să garantez că vor urmă niște luni grele de muncă, efor…
