Înmatriculările de maşini noi în România, în creştere cu 25,4% în primele 6 luni din an



Potrivit datelor Asociaţiei Producătorilor şi Importatorilor de Automobile – APIA, înmatriculările de autoturisme noi sunt în creştere la şase luni 2023 (+25,4%) faţă de 2022. Autoturismele “electrificate” au o creştere de 34,5%, realizând o cotă de piaţă de 21,9%. Vehiculele comerciale uşoare + minibuse, în creştere cu 15,6%, iar cele grele + bus cu 29,3%.

După evoluţia importantă a lunilor…



Citeşte mai mult

By admin

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *