„Dacă cineva ne va sta în cale, vom distruge totul”

Prigozhin a lansat un alt mesaj vocal în care susţinea că forţele sale intră în oraşul Rostov din sudul Rusiei. Mesajul vine după ce vineri seara, liderul Wagner, a anunţat „Un marş al justiţiei” şi a declarat că are 25.000 de luptători pregătiţi să scape conducerea militară rusă de rău.

Rusia, în pragul unui război civil. Liderul Wagner anunţă că trupele sale au intrat în Rusia: „Dacă cineva ne va sta în cale, vom distruge totul”

„În acest moment am trecut toate punctele de frontieră … Poliţiştii de frontieră ne-au salutat şi i-au îmbrăţişat pe luptătorii noştri. Acum intrăm în Rostov. Dacă cineva ne va sta în cale, vom distruge totul … Mergem înainte, mergem până la capăt!”, a precizat liderul Wagner.

Citeşte mai mult

By admin

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *