Concluziile lui Iohannis după Summitul UE-CELAC. Ce mesaj a transmis șeful statului


Președintele României a subliniat că țara noastră „sprijină ferm dialogul și cooperarea constructivă” între UE și partenerii de peste ocean, adică statele din America Latină și Caraibe, un aspect vizat fiind traziția către energia verde.

Klaus Iohannis la Summitul UE-CELAC FOTO Presidency.ro

Președintele României, Klaus Iohannis, a participat, în perioada 17-18 iulie 2023, la Summitul Uniunea Europeană –



Citeşte mai mult

By admin

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *