Președintele României a subliniat că țara noastră „sprijină ferm dialogul și cooperarea constructivă” între UE și partenerii de peste ocean, adică statele din America Latină și Caraibe, un aspect vizat fiind traziția către energia verde.
Klaus Iohannis la Summitul UE-CELAC FOTO Presidency.ro
„Președintele României, Klaus Iohannis, a participat, în perioada 17-18 iulie 2023, la Summitul Uniunea Europeană –
