„România trăieşte pe datorie şi în 2024. Acest lucru este confirmat de împrumutul uriaş pe care Guvernul Ciolacu l-a contractat de pe pieţele financiare în valoare de 4 miliarde de euro – 2 miliarde de euro prin vânzarea de titluri obişnuite pe 7 ani şi alte 2 miliarde de euro prin vânzarea de obligaţiuni verzi pe 12 ani. Ne împrumutăm pe bandă rulantă la unele din cele mai mari dobânzi şi pentru ce?…
