Dr. Șerban Bubenek, președintele Societății Române de Terapie Intensivă, a subliniat, în cadrul unei intervenții la Digi24, importanța tratării pacienților în așa fel încât aceștia să poată părăsi spitalul într-o stare cât mai bună posibilă, adăugând lipsa noțiunii de abandon al pacientului în legislația românească.
Ce este Noradrenalina, medicamentul din centrul anchetelor de la Spitalul Pantelimon -…
