Președintele Societății Române de Terapie Intensivă: „Menirea noastră e să tratăm pacientul în așa fel încât mâine să poată părăsi spitalul”


Dr. Șerban Bubenek, președintele Societății Române de Terapie Intensivă, a subliniat, în cadrul unei intervenții la Digi24, importanța tratării pacienților în așa fel încât aceștia să poată părăsi spitalul într-o stare cât mai bună posibilă, adăugând lipsa noțiunii de abandon al pacientului în legislația românească. 

Ce este Noradrenalina, medicamentul din centrul anchetelor de la Spitalul Pantelimon -…



Citeşte mai mult

By admin

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *