După o săptămână de Cod Roșu, serviciile de
ambulanță aproape că nu mai fac față solicitărilor. Dintre acestea,
hipertermiile cauzate de caniculă sunt urgențe majore, supraîncălzirea
organismului punând viața pacienților în pericol.
Temperaturile caniculare au transformat și locuințele în cuptor FOTO: Pixabay
Temperaturile au început să scadă în
jumătatea nordică a țării, însă sudul încă se află…
