Neregulile grave descoperite la Centrul pentru Arși de la Spitalul Floreasca din Capitală ajung pe masa procurorilor. Ministrul Sănătății, Alexandru Rogobete, a anunțat că în spital lipsea sistemul de ventilație HVAC, deși acesta apare „negru pe alb” în documentele oficiale și era confirmat de DSP. Reprezintă o situație „de natură penală” ce va fi sesizată Parchetului, a anunțat șeful Sănătății.
