Neregulile de la Centrul pentru Arși Floreasca ajung pe masa procurorilor. „Sunt de natură penală!”


Neregulile grave descoperite la Centrul pentru Arși de la Spitalul Floreasca din Capitală ajung pe masa procurorilor. Ministrul Sănătății, Alexandru Rogobete, a anunțat că în spital lipsea sistemul de ventilație HVAC, deși acesta apare „negru pe alb” în documentele oficiale și era confirmat de DSP. Reprezintă o situație „de natură penală” ce va fi sesizată Parchetului, a anunțat șeful Sănătății.



Citeşte mai mult

By admin

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *