Preşedintele Autorităţii Naţionale pentru Protecţia Consumatorilor, Horia Constantinescu, anunța ieri dimineață că sunt producători în România care vopsesc carnea de pui „pentru a o face să pară mai bună”, avertizând că ne confruntăm cu un „atentat serios la siguranţa fiecăruia dintre noi”. În replică, directorul executiv al ANSVSA, Mihai Ponea, îl acuză pe președintele ANPC că induce consumatorii în…
