Premierul Marcel Ciolacu a avut, sâmbătă, o întrevedere, la Palatul Victoria, cu cancelarul federal german, Olaf Scholz. Prim-ministrul român i-a mulțumit omologului său pentru sprijinul acordat pentru aderarea României la Schengen, subliniind necesitatea finalizării acestui proces. Într-o postare pe o rețea de socializare liderul PSD a subliniat că România are un prieten puternic, în persoana cancelarului federal al…
