Cei 17 pacienți morți în secția de Terapie Intensivă a Spitalului Sf. Pantelimon din București au fost tratați corect, iar acuzațiile directorului de îngrijiri, care arată cu degetul înspre medici, sunt false.
17 pacienți din ATI au murit în condiții suspecte. Sursa foto: arhivă
Întreaga poveste este pusă pe fondul unui conflict mai vechi, al unor acțiuni de hărțuire și răfuieli interne între cadrele…
