Selecționata României s-a calificat vineri seara în semifinalele Campionatului Mondial de tenis de masă de la Londra din acest an, după ce a eliminat Franța, scor 3-1.
Reușita este cu atât mai semnificativă cu cât este prima medalie cucerită de tricolore după o pauză de 26 de ani, când au câștigat bronz la întrecerea care a avut loc Kuala Lumpur.
„Calificare! Echipa…
