27
sept.
Mama unui elev care a trecut prin clasa a VIII-a povestește cum pregătirea pentru Evaluarea Națională a ajuns să coste familia 1.800 de lei pe lună și să schimbe radical programul copilului. Șase ore de școală erau urmate de meditații, teme până târziu și, în cele din urmă, renunțarea la sport și la ieșirile în familie. Elevi care susțin Evaluarea Națională Foto: Shuterstock <text x='50%' y='15' fill="%2313b8eb" font-size="12" text-anchor="middle" opacity='0.3'>publicitate</text></svg>"); background-position: center center; background-repeat: no-repeat;">„Clasa a VIII-a ne-a dat peste cap viața de familie, ne-a provocat psihic și financiar! Vreau să povestesc ca toți părinții de elevi care sunt acum…
