Valoarea punctului în ambulatoriu va crește la 6,5 lei de la 1 ianuarie 2026, a anunțat, marți seară, ministrul Sănătății, Alexandru Rogobete, adăugând că ambulatoriul „nu este o anexă a sistemului de sănătate”, ci „structura care susţine prevenţia”.
Ministrul Sănătății Alexandru Rogobete FOTO gov.ro
„Sănătatea se construieşte prin decizii asumate, prin decizii echilibrate şi prin mǎsuri…
